Kapela
Home
Novinky
Kapela
Diskografie
Fotogalerie
Videogalerie
Program
Kontakt
DP na Bandzone
Home
Doutnající pařezy » Historie
Historie kapely

Skupina Doutnající Pařezy vznikla v květnu léta Páně 1994 ve Šťáhlavech na plzeňsku na základě neopunkového sdružení Asanační komise. Změna začala příchodem druhého kytaristy Radka Šroubka, pokračovala na postu bubeníka, kde Tomáše Červeného vystřídal Pavel Sekyrka a konečně ve stylu hudby, která se po té ubírala více rockovým směrem ačkoliv si i nadále skupina ponechala svůj osobitý výraz.

Takže složení skupiny Doutnající Pařezy v té době bylo:

Pařez č.1 (Petr Kostka) - kytara, zpěv
Pařez č.2 (Petr Slavík) - baskytara
Pařez č.3 (Radek Šroubek) - kytara, zpěv
Pařez č.4 (Pavel Sekyrka) - bicí

Skupina krátce na to začala koncertovat. Historicky první koncert hráli Doutnající Pařezy s novým repertoárem již na podzim roku 1994 v klubu Flora v Plzni. Koncem roku 1995 hrála kapela poprvé v tehdy nově otevřeném beatovém klubu JAM v Plzni, kde poté s malými výjimkami pravidelně koncertovala každý měsíc a do roku 2005, kdy kapela zahájila období nečinnosti jen na pódiu v JAMu odehrála více než 100 koncertů.

V roce 2000 se Doutnající Pařezy zúčastnili soutěže rockových skupin Beatová liga, kde se probojovali do finále, ve kterém obsadili 4.místo.

V září 2008 ukončila skupina dobu hibernace a opět začala útočit na uši posluchačů v klubech, festivalech i tradičnich českých vesnických zábavách.

Složení skupiny zůstává kromě bubeníků stejné. Jejich úmrtnost ve skupině DP je však dosti vysoká, neboť vždy po několika letech dochází na tomto postu k výměně. Ani bubeník Pařez č.7 (Radek Šilhánek, ex-Xatax, nyní Interitus), který v kapele hrál v letech 2002-2003 a byl již čtvrtý v pořadí nevydržel. Před ním ve skupině kromě již zmiňovaného prvního bubeníka Pavla Sekyrky (bohužel již není mezi námi) působil v období let 1997-1999 Pařez č.5 (Luděk Krčmář, ex-Otcovi děti, Česká disharmonie) a v letech 2000-2001 Pařez č.6 (Rudolf Pojer, ex-The Stars). Luděk Krčmář se ke skupině ještě jednou vrátil v letech 2004-2005 a konečně v současné době (2009) je za bicími opět nová tvář a to Pařez č.8 (Martin Eret, ex-Mirage, Defuse).